Gramofony AD FONTES – podstawowe dane techniczne

Podstawa jest wykonana z unikalnej kombinacji materiałów o różnej gęstości klejonych pod ciśnieniem, o masie około 8 kilogramów. Wykończenie powierzchni podstawy – od oklein drewnianych lakierowanych w wersji satynowej poprzez wersje lakierowania w połysku aż do wersji piano. Rodzaje oklein oraz kolory wersji piano – do wyboru i uzgodnienia.

Podstawa jest wyposażona w kolce umożliwiające wypoziomowanie gramofonu. Gniazda wyjściowe umieszczone z tyłu zapewniają łatwe i bezpieczne połączenie z dalszymi elementami toru audio.

Talerz gramofonu o masie ok 12 kilogramów składa się z trzech niezależnych elementów wykonanych z duraluminium oraz akrylu. Dzięki takiemu rozwiązaniu gotowy talerz może być konfigurowany na trzy sposoby. Talerz ma średnicę 30 centymetrów i wysokość 60-65 mm. W komplecie z talerzem zapewniona jest mata gumowa.

Ramię proste o długości 14 cali. W zależności od preferencji kupującego oferujemy trzy podstawowe wersje o różnych parametrach masy efektywnej 12-14-16 gramów oraz ich kombinacje. takie rozwiązania umożliwiają dopasowanie ramienia do dowolnej wkładki MM i MC aktualnie produkowanej oraz wkładek „historycznych” z lat 60/70, cieszących się w dalszym ciągu popularnością. Łożyskowanie ramienia w oparciu o przegub Kardana jest rozwiązaniem prostym i bezproblemowym technicznie. Ramię posiada możliwość regulacji anty-scattingu. Konieczność tej regulacji jest określana i omawiana każdorazowo w oparciu o zastosowaną przez nabywcę wkładkę. Ustawianie nacisku ramienia przy pomocy ruchomej przeciwwagi, na podstawie wagi- każdorazowo dołączonej do gramofonu.

Gramofon jest napędzany silnikiem prądu stałego.  Układ zasilania jest oparty o wysokiej jakości, sprawdzony układ elektroniczny. Stabilizacja i regulacja obrotów jest prosta i oparta o wskazania tarczy stroboskopowej i generator 50 Hz. Przeniesienie napędu z silnika na talerz odbywa się przy pomocy wysokiej jakości paska o długości 1 metra. Układ napędowy jest umieszczony poza podstawą gramofonu, co zapewnia eliminację przenoszenia drgań układu napędowego na wkładkę.

Gramofon umożliwia odtwarzanie płyt winylowych z prędkością 33,3 obr/min oraz 45 obr/min.

W skład zestawu nie wchodzi wkładka gramofonowa, którą kupujący dostarcza w dniu odbioru. Wspólnie kalibrujemy i regulujemy gramofon w miejscu jego powstania, czyli we Włocławku.

Z racji niepowtarzalności oraz gotowości zaspokojenia indywidualnych wymagań kupujących, proces tworzenia gramofonu AD FONTES trwa od 4 do 5 tygodni.

Producent daje gwarancję bezawaryjnej pracy od momentu powstania do momentu, gdy na skutek naturalnych procesów życiowych opuści ten świat i będzie dalej realizował się w swojej pasji, tyle, że w innym wymiarze.

Gramofony są tworzone przez: AD FONTES GRAMOFONY Andrzej Kozłowski z siedzibą we Włocławku. Tel: 608 802 668.  www.adfontes.com.pl